Тиждень іноземних мов на факультеті природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М. П. Драгоманова

Осінньою порою, наприкінці жовтня і початку листопада, що стало доброю традицією на факультеті природничо-географічної освіти та екології НПУ імені М.П. Драгоманова, на яку з нетерпінням чекають як студенти, так і викладачі, проводиться тиждень іноземних мов, який відкрила декан факультету Ганна Володимирівна Турчинова з першокурсниками, які вперше залучилися до цього заходу.

Г.В.Турчинова зробила чудовий, водночас, неочікуваний подарунок для студентства, з прихованим смислом, – ГЛОБУС або «Земне яблуко» (таку назву дав винахідник глобуса німецький географ і мандрівник Мартін Бехайм). Глобус символізує цілісність світу, глобальність, нескінченність, значимість часу життя і безсмертя.

А.В.Турчинова со студентами на фоне глобуса

У сучасному світі глобус символізує пріоритет знань над невіглаством і влади над світом. Глобус являє собою сферу і вважається ідеальною формою, тому перетворюється в символ відсутності на життєвому шляху власника труднощів, перешкод і неприємностей. За вченням фен-шуй (наука жити в гармонії з чакрою природи) глобус символізує успіхи в навчанні і здатність «притягувати» до власника ці успіхи.

Тому, мабуть, декан факультету Г.В.Турчинова і заклала в подарунку прихований смисл − бажання допомогти кожному студентові в нелегкій праці здобування знань і наполегливості в цьому процесі.

студенти на фоне бюста Драгоманову

Глобус – це маленька модель нашої планети і за його допомогою ми відправляємося в подорож по планеті Земля, де, як вважають, існує від 2500 до 7000 мов (погляди вчених на загальну їх кількість розходяться через відсутність уніфікованого підходу до того, що вважати мовою, а що діалектом).

Тиждень іноземних мов на факультеті проводиться з метою підвищення культури міжнародного спілкування, розвитку креативної особистості студента, майбутнього педагога, заохочення наших вихованців до вивчення іноземних мов, стимулювання їх інтелектуальної та іншомовної комунікативної активності.

Іноземна мова є засобом спілкування для людей різних національностей, а володіння іноземними мовами – це одна з ознак професійної успішності людини. Згадаємо великого Вольфганга Гете: «Той, хто не знає іноземної мови, не знає своєї власної».

Ознайомлюючись із традиціями і звичаями інших народів, ми переконуємося у неповторності української культурної спадщини, тому зав. кафедри іноземних мов факультету Олена Олександрівна Яременко-Гасюк запросила студентів третього курсу, майбутніх географів та туристів, на екскурсію англійською мовою по стародавньому Києву університетським комфортабельним автобусом.

О.О.Яременко-Гасюк запрошуe на екскурсiю

Золоті ворота, найстаріша Києво-руська споруда, яка зберіглась до наших днів з часів князя Ярослава Мудрого, Софіївська площа, Михайлівська площа, Андріївський узвіз, Поділ, де знаходяться пам’ятки архітектури XII, XVI−XIX ст.: старий корпус Києво-Могилянської академії, будинок Петра І, Покровська церква, будинок Стрельбицького, дзвіниця церкви Миколи Доброго, Гостинний двір, церква Богородиці Пирогощі, Покровський монастир, Флорівський монастир, Іллінська церква, церква Миколи Притиска, Набережно-Микільська церква, Річковий вокзал, Фунікулер, пам’ятник Г.Сковороді.

Під час екскурсії студенти говорили англійською мовою, відповідали на запитання гіда, а також задавали і йому питання. На закінчення екскурсії кожен студент повинен був висловити свої враження англійською.

Екскурсія англійською мовою закінчилася Рибальським островом (пропонуємо подивитися фоторепортаж події).