Виїзна навчально-наукова екскурсія до заповідника «Базальтові стовпи»_2018-05-12

3  IMG 7804 Базальтові

12 травня 2018 року кафедра хімії (завідувач, доктор біологічних наук Калінін І.В. та доцент, кандидат хімічних наук Богатиренко В.А.) в рамках вивчення дисципліни «Хімія Землі та проблеми екології», а також напередодні Дня науки (19 травня) і Дня хіміка (27 травня) провели виїзну навчально-наукову екскурсію до заповідника «Базальтові стовпи».

Заповідник є геологічною пам’яткою природи, розташований в урочищі Іванова Долина, поблизу сіл Базальтове, Берестовець, Новий Берестовець Костопільського району, Рівненської області, який входить до списку 100 чудес природи України і є єдиним на Україні місцем з яскраво вираженим стовпчастим заляганням найпоширенішої гірської породи базальтів.

Пам’ятка має велике наукове значення і цікава для дослідників у галузі хімії, біології, екології, петрографії, стратиграфії, мінералогії, палеовулканізму. Окрім базальту в заповіднику представлені такі мінерали як адуляр, азурит, барит, борніт, гематит, кальцит, кварц, марказит, пірит, хлорит, халцедон.

5  IMG 8076 Базальтові

Цікавою була розповідь колег, які брали участь у екскурсії – доктора геологічних наук, професора, завідувача відділу літології Інституту геологічних наук НАН України Ковальчука М.С.; кандидата геологічних наук, доцента кафедри геології та гідрології Національного університету водного господарства та природокористування Криницької М.В.; кандидата геологічних наук, співробітника відділу літології Інституту геологічних наук НАН України Крошко Ю.В.

Долучилася до екскурсії та провела аналіз екологічного стану території доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології нашого факультету Волошина Н.О.

Студенти 31Х групи мали можливість наочно ознайомитись з породами та мінералами, згадати їх хімічну будову.

Проведена екскурсія сприяла розширенню і закріпленню знань студентів з дисципліни, що вивчається та пройшла в невимушеній, дружній атмосфері й залишила незабутні враження.

Щиро дякуємо керівництву факультету, університету та колегам інших установ у сприянні та проведенні екскурсії.

0  MG 0103 Базальтові1  MG 9894 Базальтові

2  MG 9922 Базальтові